Największy rynek Bitcoin Futures tymczasowo zatrzymał się z powodu szalonej luki

CME zawiesza transakcje Bitcoin Futures z powodu ponad 12% luki.
Grupa planuje wprowadzić Ethereum Futures do przyszłego roku.
CME Group została zmuszona do czasowego zawieszenia obrotu swoimi kontraktami terminowymi na Bitcoin Futures po tym, jak obrót ten otworzył się na ogromną lukę w wysokości ponad 3000 USD pomiędzy instrumentami pochodnymi a bazowymi aktywami kryptograficznymi. Spowodowało to ogromną zmienność w górę, która zmusiła ręce firmy do wstrzymania handlu na jakiś czas.

Luka się powiększyła, ponieważ giełda nie handluje w ciągu weekendu. Rynek Bitcoin, z drugiej strony, jest otwarty dla wszystkich godzin dnia i na każdy dzień tygodnia. Nieuchronnie, zawsze istnieje luka pomiędzy aktywami, które inwestorzy śledzą i starają się szybko wypełnić.

RelatedPosts

  • Wydobycie bitcoinów powoli przenosi się do krajów nordyckich
  • Cena Bitcoin’a po 30.000 dolarów wywołałaby „Czerwoną Strefę Alarmową“.
  • Cena Bitcoinów zbliża się do 27.000 dolarów!
  • Kapitalizacja rynku Bitcoinów przewyższa Visa i Mastercard

Ta odnotowana luka byłaby znacznie większa, gdyby Bitcoin Compass był w stanie utrzymać ostatnie zyski, jakie osiągnął w weekend. W pewnym momencie w tym okresie, wiodącym składnikiem aktywów kryptograficznych było pukanie na 28.000 dolarów marki, zanim spadł do ponad 25.500 dolarów. Wszystko to wydarzyło się w ciągu tych samych 24 godzin.

Niezależnie od retracement, Bitcoin zanotował 18% wzrost w ciągu ostatniego tygodnia, co pokazuje, że jest na tym samym byczym biegu, jak w 2017 roku.

Największy Bitcoin Futures Exchange, CME Group, chce również uruchomić Ethereum Futures.
Po uruchomieniu giełdy Bitcoin Futures w 2017 roku, Grupa CME urosła do rangi największej giełdy Futures dla Bitcoinów na świecie.

Firma wyprzedziła OKEx w listopadzie, głównie ze względu na rosnące zainteresowanie instytucji aktywami kryptograficznymi.

Przypomnijmy, że firma była drugą po Cboe giełdą regulowaną, na której handlowano Bitcoinami. Cboe został zmuszony do wycofania się z handlu kontraktami terminowymi na Bitcoin w ubiegłym roku z powodu spadku zainteresowania aktywami kryptograficznymi. Jednak od tego czasu CME rozwinęła się do rangi największej giełdy kontraktów terminowych na świecie.

Obecnie firma planuje roll-out kontraktów Futures w Ethereum również w pierwszym kwartale 2021 roku.