Analityk wyjaśnia, dlaczego Bitcoin Risks Crashing

Analityk wyjaśnia, dlaczego Bitcoin Risks Crashing o 2 tys. dolarów w „A Few Days“.

Trwający rajd cenowy Bitcoinów grozi zawaleniem się o przekonanie, że cena nie utrzyma się na poziomie wsparcia psychologicznego.

Według Marka Principato z Green Bridge Investing, firmy doradztwa inwestycyjnego z Nowego Jorku, krypto waluta czeka Profit Revolution na znaczną wyprzedaż, przy niższej cenie 13 tys. dolarów. Dyrektor wykonawczy powołał się na „potencjalnie niedźwiedzią świecę“ – po wyraźnym odrzuceniu z góry blisko 13.363 dolarów – aby uzasadnić swoje negatywne nastawienie.

Przedstawił on kolejne dowody – lub fraktale – które pokazały, że handlowcy reagują na tworzenie się niedźwiedzich i byczych pin-barów od późnego czasu. W tym roku, Bitcoin namalował dwie bycze świece z minusowymi odrzutami prawie $9,800 we wrześniu 2020 i $10,500 w październiku 2020.

Kryptokur waluta wygenerowała dwa długie sygnały i osiągnęła swój szczytowy cel w wysokości odpowiednio 11 600 USD i 12 300 USD. Niedawno osiągnęła również trzeci cel, osiągając blisko 13 260 dolarów z drugiej długiej transakcji.

„Nasze cele dotyczące zysku zostały strategicznie podzielone między niskie 11 tys. do niskich 13 tys. dolarów“ – wyjaśnił pan Principato. „A bazując na proporcjach cenowych, są to lokalizacje, które są bardziej podatne na niedźwiedzią akcję cenową.“

Chartist dodał, że teraz czekają na dokładny powrót z niskich 13 tys. dolarów, zanim zwiększą swoje zakłady na spadek w kierunku 11,600-12,300 dolarów (poprzedni obszar oporu). W oparciu o miejsce, w którym Bitcoin handluje w czasie tego pisania, to jest około 1.500$ – 2.000$ korekty minusowej.
Stabilność cen Bitcoinów

Wyżej wymieniony niedźwiedzi układ ma większe prawdopodobieństwo zawarcia umowy, jeśli cena Bitcoin osiągnie stabilność w przedziale 11 600-12 300 dolarów.

Pan Principato podkreślił dwa czynniki, które mogą zapewnić odbicie ceny pomimo spadku o 2 tys. dolarów

Po pierwsze, utrzymanie wspomnianego obszaru handlowego jako wsparcia; po drugie, utworzenie byczego pin-bara – w którym knot świecowy z tendencją spadkową stoi w obliczu odrzucenia pędu.

„Kiedy już to zrobimy, możemy zmierzyć RISK i zostaniemy poproszeni o podzielenie się nowym pomysłem na handel swingiem. Jak długo może trwać ten proces? Od kilku dni do kilku tygodni. Tak czy inaczej, czekamy.“

Zasadniczo, krypto waluta wykazuje popyt w okolicach 11,600 – 12,300 dolarów. Dyrektor wykonawczy CEX.io Konstantin Anissimov w oświadczeniu e-mailowym do Bitcoinista zauważył, że „Bitcoin przyniósł wiele uwagi do rynku kryptońskiego“, ponieważ duże firmy dodają go do swoich rezerw jako zabezpieczenie przed dewaluacją waluty.

„Ponieważ spółki notowane na giełdzie nadal dodają ten cyfrowy składnik aktywów do swojego portfela, aby zabezpieczyć się przed potencjalnym ryzykiem, na giełdach pozostało mniej żetonów“ – powiedział Anissimov. Wzrost niedoboru jest bardzo pozytywnym sygnałem, ponieważ wskazuje, że jest mniej BTC do sprzedania“.

Pan Anissimov dodał jednak, że – technicznie rzecz biorąc – brak wsparcia powyżej obszaru 13.000 dolarów zaryzykowałby podjęcie Bitcoin niższe do 12.000 dolarów.

Kurs wymiany BTC/USD na początku poniedziałkowej sesji był wysoki o 0,22% i wynosił 13.070 dolarów.